• 625600020
  • Kontakt upplysningar
Detaljerad sökning
Lägenhet i Torrevieja, till salu

Lägenhet i Torrevieja, till salu

Referensnummer: KMA0166

315000€ (-8%)

Pris: 290000€

  • Boarea 87 m²
  • Sovrum 3
  • Badrum 1

Lägenhet med tre sovrum i första linjen vid havet, endast 50 meter från Playa Naufragos i Torrevieja. Privat ingång från gatan, larmsystem, renoverad i gott skick.

Lägenhet i första linjen med panoramautsikt över havet — en sällsynt möjlighet för dig som värdesätter läge, utsikt och ett inflyttningsklart boende eller investering. Endast 50 meter till Naufragos-stranden: från vardagsrummet och köket har du fantastisk havsutsikt som skapar en unik kustkänsla. Privat ingång och egen terrass ger extra komfort och avskildhet — perfekt för avkoppling eller sociala tillfällen. Ett extra plus är parkeringsmöjligheter i närheten, vilket är särskilt viktigt för bostäder nära havet.
Bostaden är helt renoverad och redo att flytta in i. Rymligt vardagsrum med matplats i öppen planlösning mot ett modernt kök. Tre fullstora sovrum och ett badrum ger komfort för både familj och uthyrning. Alla rum är ljusa och vetter utåt. Området utvecklas snabbt med butiker, restauranger och service inom gångavstånd. Inom kort öppnas ett stort nytt shopping- och nöjescenter i hamnen, vilket ytterligare ökar investeringsvärdet.
Smidig anslutning till N-332 ger snabb tillgång till populära områden samt bara några minuter till centrala Torrevieja.

Egenskaper:
● Första linjen vid havet, 50 m till stranden
● Bottenvåning
● Byggd yta: 92 m²
● 3 rymliga sovrum
● 1 badrum
● Renoverad, inflyttningsklar
● Öppen planlösning kök/vardagsrum
● Panoramautsikt över havet
● Östläge — njut av varje soluppgång